Valóban!
Nagyon szorgalmas az én legénykém. Még mindig kitartóan szeretni az iskolát, és nem esik nehezére a tanultak otthoni gyakorlása sem.
Nagyon szereti a matematikát! És a legújabb újdonság bizony a vonalzó használata. Tanulják a mértékegységeket, azok átszámításait, és érdekes feladatokon keresztül vezetik rá a tanulókat azok megismerésére. Nagy léptekkel haladnak, ezt mindig is mondtam, és gyakran esik meg a szívem osztálytársain, akik nem tudják a tempót tartani..., egészen egyszerűen azért, mert kicsit lassabbak, ami épp elég ahhoz, hogy lemaradjanak.
Szerencsére mi minden nap igyekszünk pár feladat erejéig "rásegíteni" az iskolai munkára, és hála nincs is gondja a feladatok megértésével, pedig elég sok szöveges feladatuk is van a munkafüzetben, no és persze sok jó logikai agytörő, amit különösen kedvel. Mivel iskolaotthonos a drága, így nincs esti kötelező aznapi házi, hiszen "elméletileg" mindent megcsinálnak napközben (pl. ezt sem árt ellenőrizni minden nap :) ), csak hétvégére kapnak néhány feladatot mind matekból, mind írásból vagy olvasásból. A mennyiség nem vészes, teljesíthető.
Én, ahogy arról anno írtam is, az iskolakezdés első két hete tapasztalata után nem hagytam azt, hogy itthon ne essen kevés gyakorlás minden nap. Nem megerőltető mennyiséget értek ezalatt, hanem pl. hétköznapi napon - 6/7 sor az írásfüzetbe, ((hétvégén pedig 1 oldalnyi)) vagy néhány feladat 3-4 oldalnyi a matematika itthoni füzetébe, amelybe szorgalmasan én készítem a feladatokat, valamint kevéske olvasás. Ezeknek azért is örülök, és nem sajnálom a ráfordított időt, ugyanis így teljesen képben vagyok a tudásával, bár nincs összehasonlítási alapom a többi gyerek tudásához, mégis azt legalább tudom, hogy az adott feladatot képes-e megoldani, elkészíteni, leírni, avagy elmondani.
Persze vannak nehezebb napok, amikor a délutáni elfoglaltságok után hazaérve bizony olykor már fáradtabb, mint pl. az uszoda után, viszont mivel neki mára már az a természetes, hogy minden nap 6/7 sort írunk, matekozunk, és olvasunk..., és nincs kivétel, így ezt mondhatni már megszokta, és ez az alap, tehát tudja... nincs értelme nyifizni, hiszen így-is-úgy-is meg kell csinálnia minden nap.
Emlékszem..., apukám is így járt el velem bizonyos dolgokban, és teljesen természetesek lettek azok az elvégzendő dolgok..., fel sem merült a kérdés, hogy azokat ne hajtsam végre minden nap. Persze ehhez kellett apukám következetessége. Igazságos és következetes volt, és én is olyen, avagy legalább olyan szeretnék lenni, mint Ő. Sokszor van eszemben, amikor Csanádkámmal bizonyos NAGY dolgokról beszélünk, mondhatni megbeszélünk..., magyarázok neki valami nagyon fontosat, hogy mintha apukámat hallanám viszont / látnám magamban...., amin persze nem csodálkozom..., hiszem, hogy igazi jó tanítómesterem volt..., akire nagyon sokat gondolok.
((Kicsit elkanyarodtam, de érthető okból,
és ezek ismeretében talán jobban érthető,
hogy miért igyekszem kitartani,
és elfogadtatni a folyamatos figyelmet babóckától......
rendületlenül.... kitartóan.))
MATEMATIKA :)
Matematika szorgalmi otthoni füzetünkben feladatok megoldása.
A matematikával tehát nincs gondunk, mint ahogyan az angollal, olvasással, és környezettel sem. Énekelni fiú létére pedig érdekes módon nagyon szeret... :) mondhatni a március ünnepek óta délutánonként a többi NÓTÁVAL együtt hallgatom a Kossuth Lajos azt üzente... :) öregbecsű indulót is. Mostanában persze a tavaszt váró énekek, és a vicces mondódák vannak nagyobbrészt. A rajzról pedig majd... egyszer külön részletesebben írok.
Az írás az, amit egyedül nehezebben végez, no nem a helyesírás miatt, azzal hála nincs gond, "csak" magával az írással, mint olyannal. Szokta mondani. Anyuci! én így is remekül el tudom olvasni, miért kell olyan nagyon-nagyon szépre kerekíteni azt az a betűt, m betűt vagy a b betűt ahogy kéred?
No igen! igen! anyuci maximalista! Álljon itt egy példa rá, amit üzenetként épp az írást tanító tanítónénijétől kaptam üzenetben. Természetesen nagyon jót mosolyogtam a jelzésen :) Ez a füzetünk immáron a harmadik gyakorló füzet, és néha a tanító néni kéri, hogy akik írnak az iskolán kívül, azok vigyék be, had ellenőrizze. Nos egy ilyen alkalommal került az alábbi írás Csanádka gyakorló füzetecskéjébe. :) :) Én magam a szebben, figyelmesebben két szót írtam, és belejavítottam a kastély és korcsolya szavakba, és alatta látható a tanítónéni megjegyzése :) :) :) :)